כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

קוסטה ריקה – איזור סחר חופשי הטבות ופטור ממס


עורכי דין - מידע משפטי: משפט מסחרי ו/או דיני חברות, דיני מיסים - עסקים בקוסטה ריקה - דיני חברות - משפט מסחרי - מיסוי בינלאומי - אזור סחר חופשי - ייצוג בקוסטה ריקה - דין זר קוסטהריקה


יזמים של פרויקטים בתחום הייצור התעשייתי, בתחום הרכבת מוצרים תעשיתיים או עיבוד חומרי גלם ומוצרים חקלאיים, בתחום ההייטק והמחקר המדעי, ובכלל, משקיעים ומקימים בעשור האחרון יותר ויותר פרויקטים ב"גן העדן" המיוחד אשר יצרה עבורם ממשלת קוסטה ריקה.


שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שישה עיגולים

קוסטה ריקהאיזור סחר חופשי הטבות ופטור ממס
מאת: עו"ד גבי מיכאלי 1. 1.הקדמה
 2. משרדנו (גבי מיכאלי ושות', משרד עורכי דין) מייצג לקוחות ישראליים ובינ"ל בקוסטה ריקה במגוון נושאים לרבות בעניין הקמת עסקים בקוסטה ריקה.קוסטה ריקה נמצאת כשעה וחצי טיסה מארה"ב והיא יצרה תמריץ לפתיחת עסקים במדינה על ידי הקמת איזור סחר חופשי הנותן הטבות מפליגות לנותני שירותים ויצרנים.
 1. 2.יתרונות איזור הסחר החופשי
 2. יזמים של פרויקטים בתחום הייצור התעשייתי, בתחום הרכבת מוצרים תעשיתיים או עיבוד חומרי גלם ומוצרים חקלאיים, בתחום ההייטק והמחקר המדעי, ובכלל, משקיעים ומקימים בעשור האחרון יותר ויותר פרויקטים ב"גן העדן" המיוחד אשר יצרה עבורם ממשלת קוסטה ריקה. ה – "free trade zone regime" הוא הזדמנות עסקית יוצאת דופן, אשר מנוצלת כיום על ידי ענקים כמו אינטל או גרבר, לצד מפעלים ועסקים קטנים, כאחד.התנאים המיוחדים של קוסטה ריקה והעובדה כי היא נמצאת באותו איזור זמן של ארה"ב וכן כאמור נמצאת מרחק טיסה קטן יחסית מהשוק האמריקני (כ – 2.5 שעות מנמל התעופה של מיאמי), שני נמלים ימיים (באטלנטיק ובפסיפיק המשרתים קווי הפלגה לנמלים בארה"ב, באסיה ובאירופה), אותו איזור זמן המתאים לעסקים העובדים מול שלוחות ושותפים בארה"ב, כוח אדם מקצועי, מיומן ומשכיל בתחומים שונים, שכר העומד בענפים השונים על סדר גודל של כ – 30 עד 40 אחוז מהשכר בעיסוק דומה בארה"ב, שירותים בנקאיים ואחרים ברמה גבוהה, חברה דמוקרטית עם ממשל יציב כבר יותר מ – 64 שנים ברציפות, כלכלה ידידותית לזרים ומעודדת השקעות זרות – כל אלה מצטרפים ליתרונות שמעניקים אזורי ה"החופש" במדינה.בנוסף, מספקים המשרדים הממשלתיים השונים את כל "קצות" התשתיות הנחוצות לאזורי העיסוק החופשי, כגון תקשורת, אספקת חשמל ומים, דרכים, וכו'.

 1. 3.כיצד העסק שלך יכול ליהנות מיתרונות איזור הסחר החופשי?
 2. הממשלה הגדירה בחוק אזורים במקומות שונים במדינה, בהם נוהגים הכללים השונים המעניקים עדיפות ותנאים מיוחדים למשקיעים. אלה זוכים להיכנס למסגרת על פי קריטריונים שונים המפורטים בחוק, למשל, אם ההשקעה מינימאלית של 150 אלף דולר, או במידה והיקף היצוא של המוצרים עומד על 75% לפחות בעסקים גדולים (השקעה של 10 מיליון דולר על פני 8 שנים), כמו כן העסקים מחויבים להעסיק מספר מסוים של עובדים מקומיים.בתמורה, הם זוכים לפטור מלא, וללא הגבלת זמן על:Import duties, export and excise taxes, remittances repatriation taxוכן לפטור מלא לתקופה של עד 8 שנים, בהתאם להשקעה ולחשיבות הפרויקט, ממס על ההכנסה וכאשר לאחר תום התקופה עומד המס על 15% בלבד ללא הגבלת זמן.בכמה מאיזורי החופש העסקי, הוקמו בין השאר פארקים תעשיתיים מודרניים, המעמידים לרשות היזם המעוניין את כל הדרוש לו, מבנה ושירותים. "גלובל פארק", הנמצא במרחק של כשלושה ק"מ משדה התעופה הבינלאומי סנטמאריה, 15 ק"מ של כביש מהיר מעיר הבירה סן חוזה, הוא אחת הדוגמאות הטובות לתנאים הנוחים של הקמת פרויקט באזור העסקי החופשי.


 1. 4.
  מי מטפל בפרוצדורה של הקמת עסק באזור סחר חופשי?
 2. סוכנות ממשלתית בשם "פרוקומר", קיבלה על פי החוק את הטיפול ביזמים המבקשים להצטרף לאזורי החופש העסקי, ואנשיה בודקים את הבקשות השונות, על פי הקריטריונים הנדרשים – ומפיקים את האישורים הנחוצים, בסופו של תהליך.משרד עוה"ד גבי מיכאלי ושות' באמצעות שיתופי פעולה עם גורמים כלכליים בקוסטה ריקה ובישראל ומשרדי עורכי דין בקוסטה ריקה, המתמחים בנושא, מאפשר ליזמים ישראלים המגלים עניין באפשרות – לבדוק מראש את התנאים הנחוצים בהתאם לסוג השקעתם ועיסוקם, וכן לקבל ליווי צמוד בהליכים השונים, בשלב המעשי של הקמת עסק וקבלת התנאים באזור סחר חופשי כמתואר לעיל.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
 • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
 • תנאי שימוש
 • הצהרת נגישות
 • יצירת קשר
 • אינסטגרם      אינסטגרם
  © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
  אל ראש הדף