כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

ביצוע פרויקטים ב"שטח המחנה" בקיבוצים ב"תקופת מעבר" ניתוח המצב המשפטי והצעות ליישום


עורכי דין - מידע משפטי: מגזר חקלאי - דיני קיבוצים - מיסים מגזר חקלאי - ביצוע פרויקטים ב"שטח המחנה" - מועצת מקרקעי ישראל - החלטה 751 - שיוך חוזי - תקופת מעבר - הצעות ליישום


שימו לב, והישמרו בזכויות החברים החדשים, אל תציעו להם מתווה של עסקה שבו לא יהיו להם זכויות בבתים או מתווה שמנוגד להוראות המינהל או כזה שעשוי להותיר אותם בסופה של הדרך עם זכויות "פגומות" ועם נזק כלכלי.


שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שישה עיגולים
ביצוע פרויקטים ב"שטח המחנה" בקיבוצים ב"תקופת מעבר"
ניתוח המצב המשפטי והצעות ליישום
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ  *

פתח דבר:
הקיבוצים נמצאים בעיצומה של "תקופת מעבר" בתחום הפרויקטים לבניה לחברים חדשים בתוך "שטח המחנה" (קו כחול), במסגרת צמיחה דמוגרפית וקליטת משפחות חדשות בקיבוצים, וזאת נוכח הנחיות וסנקציות שנקבעו על ידי מינהל מקרקעי ישראל, לפיהן נדרשים הקיבוצים המתחדשים להשלים את הליכי ה"שיוך הקנייני" במקום בו מתבצעת בניה לחברים חדשים ונחתמים הסכמים המקנים לחברים זכויות בבתי המגורים.
אין עוררין על כך שהליכי הקליטה בקיבוצים מהווים אבן דרך במסגרת השינויים הדמוגרפיים אותם חווים הקיבוצים מזה כמעט שני עשורים ולמעשה הינם צינור החיים להמשך ההתפתחות והצמיחה של הקיבוצים.
נוכח הניסיון שצברנו בפרויקטים רבים בקיבוצים ובייצוג עשרות רבות של משפחות חברים חדשים, בנים, חברים בעצמ
אות כלכלית וחברות מלאה, אבקש ברשימה זו, לנתח את המצב המשפטי שנוצר בעקבות הנחיות המינהל ולהציע פתרונות ליישום, בכדי שניתן יהיה להמשיך את הליכי הבניה והקליטה בקיבוצים, ולשמור על הזכויות של החברים החדשים ושל הקיבוצים.

לקריאת המאמר המלא ( 21 עמודים ) - לחץ כאן!

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף