כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

חתמת – וויתרת !!!


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - גירושין - דיני משפחה - סקירה משפטית - יחסי ממון בין בני זוג -הסכמים משפחה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
חתמת – וויתרת !!!
אזהרה לבני זוג שלא לחתום על שום מסמך! בטרם נבדק הענין אצל עו"ד

מאת עו"ד לירן פרידלנד


בעקבות בג"צ שניתן ביום 30.12.03 ( בג"צ 10605/02 יפה גמליאל נגד בית הדין הרבני הגדול ואח' ) שקבע כי אשה, אם לחמישה ילדים קטינים, תפסיד את זכויותיה בדירת המגורים המשותפת, אשר רשומה על שמה ועל שם בעלה וזאת משום שחתמה על מסמך בו היא מוותרת על זכויותיה בדירה במקרה של סכסוך או גירושין בינה לבין בעלה, ראוי לציין את הצורך בקבלת ייעוץ משפטי מקצועי אצל עו"ד שיבחן את מכלול הנסיבות הנוגעות לענין וינסח מסמך משפטי ראוי.
במקרה שנדון בבג"צ דלעיל, פסק בית המשפט ,כי למרות שהמסמך אינו מהווה הסכם ממון ולא אושר בכל ערכאה שיפוטית, כפי שמחייב חוק יחסי ממון , עדיין המסמך הינו תקף ולכן הדירה כולה תישאר בבעלות הבעל.

את הבג"צ הגישה האשה בעקבות פסק דינו של בית הדין הרבני הגדול שקבע, כי היא תפסיד את זכויותיה בדירה בגלל חתימתה על המסמך הנ"ל.
ככל הנראה התוצאה הבלתי צודקת שאליה הגיע בג"צ נובעת ככל הנראה מחוסר רצונם של שופטי בית המשפט העליון להתערב בפסק הדין שניתן ע"י בית הדין הרבני הגדול.

אשר על כן, ראו הוזהרתם – לא לחתום על שום מסמך בו אתם נדרשים לוותר על זכות כלשהי ברכוש! אם זכור לכם כי בשלב כלשהו חתמתם על נייר כלשהו, גם אם לא עשיתם איתו כלום, בנוגע לנכס כלשהו – פנו בדחיפות ליעוץ משפטי.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף