כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

ביטול אבהות – נשים ראו הוזהרתן !!


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - דיני משפחה - ילדים - ביטול אבהות - הסרת אבהות - אב ביולוגי - משרד הפנים - מרשם האוכלוסין - הפריה חוץ גופית - בדיקת רקמות - שתוקי - חסר אב


כולנו שמענו על תביעות אבהות. אבל מי שמע על תביעה להסרת אבהות...


שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שלושה עיגולים
ביטול אבהותנשים ראו הוזהרתן !!
מאת: עו"ד ליאן קהת


כולנו שמענו על תביעות אבהות. אבל  מי שמע על תביעה להסרת אבהות.  ומעשה שהיה כך היה.  ילד שנולד לאישה מהפרייה חוץ גופית של תורם זר עת היתה בקשר זוגי עם גבר אחר שהיה עקר באותה עת אף היה כבר אב לילדים מנישואים קודמים. האם בקשה מבן זוגה שירשם כאביו של הילד במשרד הפנים עם לידתו  וזה הסכים. לאחר הלידה נפרדו דרכיהם. במאמר מוסגר יצויין כי האישה גילתה בדיעבד שהגבר היה שרוי בחובות והוציא ממנה במרמה לא מעט כספים עת חיו יחדיו.

לאחר הפרידה בין בני הזוג נותק גם הקשר בין האב לילד, האב לא פגש בילד , לא ראה אותו, לא היה בשום קשר עימו וכמובן שלא שילם מזונות בעבורו  הגם שהמשיך להיות רשום כאביו של הילד במשרד הפנים.

בהגיע הילד לגיל 6 בקשה האם מן ה"אב"  כי יסיר את שמו מן הרישום במשרד הפנים אך הלה סרב.

האם הגישה תביעה לבית המשפט לענייני משפחה ובקשה מבית המשפט כי שמו של ה"אב" יוסר מן הרישום במרשם האוכלוסין בטענה שהאב איננו האב הביולוגי.

המדינה באמצעות הפרקליטות התנגדה לבקשת האם בטענה  כי יש חשש שהדבר אינו משקף את טובת הקטין שכן לטענתה לא רצוי שהקטין יישאר "שתוקי" (חסר אב).  כן דרשה המדינה כי תבוצע  בדיקת רקמות. תשובה של בית החולים בו בוצעה ההפריה אישרה כי האב אינו אביו הביולוגי של הילד דבר שייתר את בדיקת הרקמות שדרשה הפרקליטות.

תסקיר סעד שנערך על ידי שרותי הרווחה לבקשת בית המשפט העלה כי טענות האישה היו נכונות, אין כל קשר מכל סוג בין הילד ולבין ה"אב" מאז גיל חודשיים. מאידך ה"אב" הביע עמדה כלפי שרותי הרווחה לפיה  רצונו להמשיך ולהיות אביו של הילד וטען כי הסיבה לנתק בינו ולבין הילד נעוצה בהתנהגות האם שמנעה ממנו את הקשר עם הילד. האב אף הביע נכונות לחדש את הקשר עם הילד הגם שאינני אביו הביולוגי והגם שלא היה ביניהם קשר מאז לידתו. ה"אב" הרחיק לכת ואף הביע הסכמתו להיות אביו של ילד נוסף שנולד בינתיים לאם מאותו תורם זר.

בסופו של דבר נעתר בית המשפט לבקשת האם ומחק את האב מן הרישום במרשם האוכלוסין.

יודגש כי האב לא התייצב לדיונים בבית המשפט ולמעשה עמדתו הובעה בפני בית המשפט באמצעות פקידת הסעד ולכן גם נעתר בית המשפט לבקשת האם.

לכאורה יכול היה ה"אב" שלא היה ה"אב" הביולוגי ולא שימש כאב בשום דרך אחרת ואף לא עשה דבר כדי לזכות בקשר עם הילד עד הגיע הילד לגיל 6, להמשיך ולהתעקש להיות  אביו של הילד בטענות מטענות שונות כגון הטעיה של האם, מצג שווא מצד האם כלפיו, שינוי מצב לרעה וכיוצ"ב טענות וזאת גם אם כל מטרתו היתה לסחוט את האם כלכלית.

נשים ראו הוזהרתן!!!

* האם יוצגה על ידי עו"ד קהת ליאן.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף