כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

פסילת רשיון נהיגה – עונש המאסר שהוטל בוטל למרות הנהיגה בזמן פסילה


עורכי דין - מידע משפטי: דיני תעבורה - דיני תעבורה - רשיון נהיגה - נהיגה בזמן פסילה - עונש מאסר - נהג - מאסר מותנה - הרשעה - נהיגה בשכרות - תסקיר קצין מבחן - שלילת רשיון נהיגה


כידוע, עבירת נהיגה בזמן פסילה נחשבת לעבירה חמורה ביותר באשר המדובר בזלזול בצו שיפוטי...


שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שישה עיגולים
פסילת רשיון נהיגה עונש המאסר שהוטל בוטל למרות הנהיגה בזמן פסילה
מאת: עו"ד אילון אורון

כידוע, עבירת נהיגה בזמן פסילה נחשבת לעבירה חמורה ביותר באשר המדובר בזלזול בצו שיפוטי. מה גם שהמדובר במכת מדינה. נהג המורשע בגין עבירה זו צפוי למאסר בפועל זאת בנוסף לפסילת רשיון הנהיגה לתקופה ארוכה. כאשר המדובר בנהג שעברו אינו נקי ובגיליונו עונש מאסר מותנה הנהג המורשע בדין יהיה צפוי להכלא מאחורי סורג ובריח וזאת עקב הפעלת עונש המאסר המותנה.

אם זאת, מתעוררת השאלה , האם יש הצדקה להפעלת עונש המאסר המותנה כאשר העונש המותנה הוטל בגין עבירה מסוג אחר.

נהג עמד לדין בביהמ"ש השלום בעכו והואשם בנהיגה בזמן פסילה. ביהמ"ש הרשיע אותו והטיל עליו קנס בשיעור 3000 ש"ח , פסילה בפועל לתקופה של 24 חודשים , 6 חודשי מאסר בפועל ובנוסף הופעל נגד אותו נהג עונש מאסר מותנה של 8 חודשים וזאת לריצוי בחופף.

עונש המאסר המותנה הוטל על אותו נהג בגין עבירה חמורה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. הנהג ערער באמצעות סנגור לביהמ"ש המחוזי בחיפה והערעור נדון בפני השופט אילן שיף. בערעורו טען הסנגור כי כאמור עונש המאסר המותנה הוטל בגין עבירה מסוג אחר ובנסיבות העניין אין הצדקה להטלת עונש מאסר בפועל, מה גם שכליאת אדם מאחורי סורג ובריח ראוי שתעשה רק כאמצעי אחרון. באותו מקרה, משנכשל המערער לראשונה בחייו בעבירה של נהיגה בזמן פסילה הוסיף וטען הסנגור, לא מוצדק היה להפעיל את עונש המאסר המותנה למרות שניתן היה לעשות כן. הסנגור התייחס למצבו המשפחתי של המערער וציין כי המדובר במעידה חד פעמית ובנסיעה מהבית למכולת השכונתית ובחזרה, מרחק של עשרות מטרים בלבד.

ביהמ"ש המחוזי התערב בעונש וביטל את עונש המאסר בפועל וזאת ע"י הארכתו. ביהמ"ש התחשב גם בתסקיר קצינת המבחן אשר התרשמה מכך שהמערער הקפיד להימנע ממעורבות מעבירות פליליות למעלה מ- 10 שנים וכי המערער למד את לקחו מהאירוע.

השופט אימץ את המלצת קצינת המבחן להטיל על המערער עונש של 220 שעות של עבודות שירות לתועלת הציבור וזאת במקום עונש המאסר שבוטל.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף