כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

על הגנה משפטית חינם בעבירות תעבורה!!!


עורכי דין - מידע משפטי: נזיקין ו/או ביטוח - דיני ביטוח - דיני תעבורה - ייצוג משפטי - עורכי דין

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שני עיגולים
על הגנה משפטית חינם בעבירות תעבורה!!!
מאת: עו"ד אברהם וקסלר

רוב פוליסות ביטוח רכב מקיף כוללות סעיף המקנה הגנה משפטית בנושא עבירות תעבורה. מאחר והרשעה בעבירות תעבורה עלולה לגרום לצבירת נקודות, שלילת רישיון נהיגה בפועל או על תנאי בתוספת קנסות משמעותיים יש חשיבות לייצוג משפטי או לפחות לייעוץ משפטי מסודר בנושא.

המבוטח בדרך כלל אינו מודע לזכויותיו עפ"י פרק זה בפוליסה שעליו הוא משלם במיטב כספו להבדיל לדוגמא מנושא הגרירה שכולם מודעים לו....

גם מי שמודע לזכותו לייצוג משפטי עפ"י הפוליסה יופנה ע"י סוכן הביטוח /חברת הביטוח לעו"ד שחברת הביטוח עובדת עמו. עו"ד כנ"ל מחויב מבחינה עסקית – כלכלית ללקוח שלו, כלומר לחברת הביטוח ולא למבוטח שהפך להיות לקוחו.

מצד אחד נוצרת חבות אתית כלפי המבוטח אך לא מחויבות עסקית מאידך תוצאות ההליך ישפיעו על המבוטח בלבד (קנס, שלילה ולפעמים גם מאסר על תנאי או אפילו בפועל) אך לחלוטין לא על חברת הביטוח שיתכן שיש לה ענין בקיצור ההליכים על מנת לחסוך בהוצאות משפטיות.

מכאן ניתן להסיק שחברת הביטוח תבחר בעו"ד הזול ביותר שתוכל להשיג וראש מעייניה לא יהיו במבוטח.

ללא ייעוץ משפטי בלתי תלוי אין למבוטח אפשרות לדעת מהי תוצאה סבירה בנסיבות המקרה שלו ואין הוא יכול להעריך את טיב השירות הניתן לו.

מומלץ במקרים כנ"ל לפנות לייעוץ משפטי חיצוני וניתן לבקש מן היועץ המשפטי החיצוני לנסות להבטיח את שכר טרחתו עפ"י הפוליסה כך שהמבוטח יקבל את הייעוץ והייצוג המיטבי שהוא יכול להשיג ומאידך שכר טרחת עוה"ד ישולם ע"י חברת הביטוח .

כיוון שיש נוסחים שונים של סעיף ההגנה המשפטית ואף כאלו המחייבים לפנות לעו"ד של המבטח יש לפנות ליועץ חיצוני על מנת לבחון חוקיותם של סעיפים אלו נוכח האבסורד עליו הצבענו קודם. זאת גם סיבה נוספת מדוע כדאי להיוועץ בעו"ד לפני חתימת חוזה ביטוח.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
מידע משפטי מאמרים

עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף