כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

העלמות מס - איך להלחם בהעלמות מס


עורכי דין - מידע משפטי: דיני מיסים, משפט מסחרי ו/או דיני חברות, פלילי - משפט פלילי - דיני מיסים - העלמות מס - עבירות מס - מיסוי - עבירות מע"מ - פקיד שומה - הצהרת הון - שומה לפי מיטב השפיטה - רשות המיסים - משפט וספורט


לאחרונה שמענו על שורה של מעצרים של סלבריטיס מתחום הספורט שזומנו לחקירות במס הכנסה ובמכס...


שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שלושה עיגולים
העלמות מס - איך להלחם בהעלמות מס
מאת:  עו"ד ורו"ח יואב ציוני

לאחרונה שמענו על שורה של מעצרים של סלבריטיס מתחום הספורט שזומנו לחקירות במס הכנסה ובמכס. וכן ולהבדיל על שליחת דרישת הצהרת הון לראשי ארגוני הפשע.

על רקע פרסומים אלו, חשוב להבין כי לא מדובר על שינוי במשק עצמו, אלא בשלב זה, ייחצנות של רשות המיסים בלבד.

העובדה שנשלחה  למאן דהוא דרישה להצהרת הון, לא מבטיחה שהוא ימלא ויגיש אותה ויותר מכך, אין משמעותה כי הוא ישלם מהיום ואילך מיסים כדין (בפרט שכאשר רוצים שומה על בסיס הפרשי הון נדרש לבחון את ההפרש בין שתי הצהרות הון שהוגשו בפער של מספר שנים ביניהם).

אם רוצים למסות את ראשי הפשע, צריך לשלוח להם דרישת להגיש דוחות למספר שנים לאחור, ואם לא יגישו להוציא להם שומות לפי מיטב השפיטה, ואם לא ישיגו או יערערו או שהשגתם/ערעורם ידחו, לנקוט בהליכי גבייה ללא מורא.

באופן דומה, זימונם וחקירתם של אנשי הספורט לחקירות אינו מסמל שום שינוי דרמטי, אלא ספיחים של פרשה, שככל הנראה, על פי הפרסומים, הייתה צריכה להיחקר כבר לפני שנים.

פתרון לבעיית העלמת המס לא ייווצר בייחצנות או מחקירה של הברחה של כמה בקבוקי וודקה עודפים של מאמן זה או אחר.

הפיתרון חייב להיות מערכתי וממספר כיוונים, ובכלל זה: חוקי מס פשוטים ומובנים לכולם; שיעורי מס נמוכים; חינוך של הנוער ובהמשך של הסטודנטים לכלכלה ולעסקים, שעסק טוב זה עסק שמדווח אמת ומשלם מס אמת; במקרים שבהם מוצאות שומות: הוצאת שומות מנומקות וסבירות ולא שומות דמיוניות ומופרכות; השבחה שוטפת של מפקחי המס ושינוי שיטת התמרוץ שלהם (ובפרט ניתוק הקשר הפסול בין הוצאת שומה למשכורתו של המפקח); הגדלת הענישה הפיסקאלית באמצעות ברירת קנס, על פני ניהול משפטים ארוכים שלא תורמים דבר לקופת המדינה.


שינויים מערכתיים ורגולטורים שכאלו ונוספים, יתרמו לכולנו הרבה יותר מפרסומים יחצניים כאלו ואחרים להם היינו עדים לאחרונה.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף