כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

שכר ביום בחירות


עורכי דין - מידע משפטי: דיני עבודה - דיני עבודה - שכר ביום הבחירות - שעות עבודה ומנוחה - שעות נוספות - הלנת שכר

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שישה עיגולים
שכר ביום בחירות
מאת: עו"ד טל ספיר
כמדי בחירות צפה ועולה השאלה - כמה מגיע לעובד שעבד עבור מעסיקו ביום הבחירות?

התשובה פשוטה- 200% לכל שעה [זאת בהנחה שחוק שעות עבודה ומנוחה חל על אותו עובד].

אומנם בחוק אין כל הנחיה באשר לגובה התשלום שינתן לעובד שעבד בפועל ביום הבחירות. אלא שלפי הפרשנות המשפטית והפסיקה ביחס ליום בחירות, יש לשלם לעובד את שכרו כאמור בסעיף 136 לחוק הבחירות לכנסת ולראש הממשלה (נוסח משולב), תשכ"ט - 1969 בתוספת שכר יום עבודה רגיל (דהיינו - 200%).

לסיכום - התשלום למי שעובד ביום הבחירות - 200% החל מהשעה הראשונה.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה מיועדת בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף