כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

עבירות של זיוף דיסקים והפרת זכויות יוצרים


עורכי דין - מידע משפטי: פלילי - משפט פלילי - עבירות נוער - אי הרשעה - ביטול הרשעה בפלילים - ערעור - קנין רוני - עבירות זיוף - הפרת זכויות יוצרים - זיוף דיסקים - קנס כספי - עונש כבד

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שני עיגולים
עבירות של זיוף דיסקים והפרת זכויות יוצרים
מאת: עו"ד שולמית קהלת - אורן
עבירות של זיוף דיסקים והפרת זכויות יוצרים

מאת: עו"ד שולמית קהלת – אורן


לאחרונה ניתן פסק דין מפי הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בתל אביב (ע"פ 71565/06), אשר קובע כי מהותן של עבירות בתחום הפרת זכויות יוצרים וסימני מסחר אינן מאפשרות ביטול הרשעה (אי הרשעה), שכן בעבירות אלה יש פגיעה קשה באינטרס הציבורי.

במקרה הנדון, הורשע בחור בעבירות של מכירת דיסקים מזוייפים בהיותו בן 19 ובית המשפט השלום החליט להרשיעו וגזר עליו עבודות לתועלת הציבור וקנס כספי. הנאשם הגיש ערעור על עצם הרשעתו וביקש כי ההרשעה תבוטל, בין היתר, בהיותו בחור צעיר בעל פוטנציאל להצליח בעתיד בתחום הלימודים ובתחום התעסוקתי.

בית המשפט המחוזי דוחה את הערעור ומותיר את ההרשעה על כנה. בהחלטתו מציין בית המשפט כי העבירות המדוברות הפכו למכת מדינה וכי בתי המשפט מתייחסים בחומרה לתופעה של פגיעה בזכויות יוצרים וקניין רוחני. בנוסף מציין בית המשפט כי העובדה שהנאשם אדם צעיר בתחילת חייו היא כשלעצמה איננה סיבה לאי הרשעתו.

ראוי להבהיר, כי לעיתים רבות הנאשמים המבצעים את העבירות הללו הינם צעירים המבקשים להרוויח "כסף קל ומהיר", כאשר "מאחורי הקלעים" עומדים אנשים מבוגרים ומנוסים, שמפעילים את אותם צעירים מבלי ליידע אותם על המשמעויות האמיתיות-פליליות של מעשיהם.

צעירים אלה יתקלו בגישה מחמירה הננקטת בעבירות של מכירת דיסקים מזויפים ובתחום הקניין הרוחני אשר תוצאתה עלולה לגרום נזק עתידי שיהווה מכשול להתקדמות במרבית תחומי החיים.

על מנת להימנע מנזקי המשפט הפלילי ותוצאותיו ככל שניתן, יש לפנות לעו"ד המתמחה בתחום הפלילי מיד עם תחילת ההליכים המשטרתיים או המשפטיים.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף