כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

התנגדות לביצוע שטר


עורכי דין - מידע משפטי: הוצאה לפועל - הוצאה לפועל - שטרות - שטר - שיק - התנגדות לביצוע שטר - זוכה - חייב - מועדים - עו"ד הוצל"פ - תצהיר - אזהרה - עיכוב הליכים - הארכת מועד - נוכחות החייב

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
התנגדות לביצוע שטר
מאת: עו"ד דרור כהן
התנגדות לביצוע שטר

מאת: עו"ד דרור כהן


כאשר נפתח תיק הוצאה לפעול בגין שיק ו/או שטר כנגד חייב, רשאי החייב להגיש התנגדות לביצוע שטר תוך ‏20 יום מקבלת האזהרה לידיו.
במסגרת ההתנגדות יש לפרט את כל הסיבות המשפטיות מדוע אין לשלם את הסכום הנקוב בשטר (זיוף, כשלון תמורה, הפרת הסכם וכ'ו) ולצרף את כל האסמכתאות בעניין.
את ההתנגדות יש להגיש ללשכת ההוצאה לפועל בה נפתח תיק ההוצל"פ (שם הלשכה יופיע על גבי האזהרה, במידה ולא מופיע ניתן להתקשר למרכז המידע למסור את מספר התיק ולקבל את שם הלשכה בה נפתח תיק ההוצל"פ) .
ההתנגדות לביצוע שטר תפרט את שמו ומענו של המתנגד ושל המבקש, את מספר תיק ההוצאה לפועל ואת כל נימוקי התנגדותו כפי שצויין לעיל.

חשוב מאוד, טרם הגשת ההתנגדות להתייעץ עם עו"ד ולפרט בפניו את הטענות כנגד תשלום השיק וזאת על מנת שבהתנגדות יופיעו הטענות הרלוונטיות לשיק ו/או השטר וזאת טרם הגשת ההתנגדות.

להתנגדות יש לצרף את המסמכים הבאים:

א. תצהיר תומך המאשר את כל העובדות המפורטות בהתנגדות.
ב. צילום ת.ז. של המבקש.
ג. העתק של השטר נשוא ההתנגדות.
ד. העתק של כל אסמכתאות הרלוונטיות לטענות המפורטות בהתנגדות.

את ההתנגדות יש להגיש ב-3 העתקים וכן יש למסור העתק לזוכה בתיק ההוצל"פ.

חשוב מאוד, יש לשמור העתק של כל מסמך המוגש ללשכת ההוצאה לפועל ו/או לזוכה .
במידה וההתנגדות לביצוע שטר תוגש במסגרת 20 הימים לאחר קבלת האזהרה, יינתן עיכוב הליכים בתיק ההוצל"פ והזוכה לא יוכל לפעול כנגד החייב עד למועד הדיון בהתנגדות. ההתנגדות תועבר לביהמ"ש המוסמך ושם יקבע דיון בהתנגדות, יש לעכוב בקפידה על החלטות ההוצל"פ ו/או ביהמ"ש וזאת על מנת למנוע קבלת החלטה במחטף של הזוכה ו/או קיום דיון ללא נוכחות החייב.
במידה וההתנגדות לביצוע שטר לא הוגשה תוך 20 יום מיום קבלת האזהרה, יש להגיש יחד עם ההתנגדות בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות לביצוע שטר הנתמכת בתצהיר והמפרטת את הסיבות לעיכוב בהגשת ההתנגדות.
כמו כן, יש לצרף בקשה לעיכוב הליכים בתיק ההוצאה לפועל וזאת עד לקיום דיון בהתנגדות לביצוע שטר.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף