כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

הצוואה המאובטחת


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - דיני עזבונות - צוואה - צוואות - צוואה מאובטחת - דיני משפחה - התנגדות לקיום צוואה - יעוץ משפטי צוואות - ירושה - חלוקת עזבון - חלוקת רכוש

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
הצוואה המאובטחת
מאת: עו"ד ד"ר רן מובשוביץ
הצוואה המאובטחת

מאת: עו"ד ד"ר רן מובשוביץ


כידוע, מוגשת לבתי המשפט בישראל כמות אדירה של התנגדויות לקיומה של צוואה על ידי יורשים ואחרים המרגישים מקופחים או פגועים מהוראותיו ורצונו האחרון של המנוח.

עד היום, הפתרון היחידי היה התמודדות קשה וארוכת שנים בבתי משפט על חלוקת העיזבון, תוך השקעת סכומי כסף ניכרים בייצוג משפטי הולם, שלא לדבר על המאמץ הנפשי הנדרש בהתמודדות מסוג זה.

משרדנו יזם פתרון של "צוואה מאובטחת", המקטין את הסיכוי שהצוואה תותקף בבית המשפט, לאור בהירות הוראותיה.

מטרת פרויקט "צוואה מאובטחת" הוא להגדיל את מקדם הביטחון שהצוואה תקויים כלשונה, בהתאם לרצונו האחרון של המצווה, לאור "מכת" ההתנגדויות לקיום צוואה מצידם של יורשים ואחרים המרגישים מקופחים.

"הצוואה המאובטחת" היא צוואה שנערכת לפי הוראות הדין במדוייק, ובנוסף מתייחסת באופן ספציפי לעילות התקיפה הפופולריות בבתי משפט בישראל, באמצעות נקיטת אמצעים משפטיים וטכנולוגיים שונים וכן "ותפירה" אישית של ניסוחה לצרכי המצווה בהתחשב בגורמים העלולים לתקפה בעת שתוגש לקיום.

יצויין, כי "הצוואה המאובטחת" הינה מוצר משפטי שאינו מתאים לכל אחד, ומידת התאמתו של המצווה תבחן בעת הפניה לעריכתה.

"הצוואה המאובטחת" תגדיל באופן משמעותי את הסיכוי לקיום רצונו האחרון של המצווה, ותקטין את הסיכוי לתקיפתה המשפטית באמצעות התנגדות בשעת האמת.

לכן, על כל החושש מאיום על קיום רצונו האחרון של המוריש לבחון אפשרות של עריכת צוואה מאובטחת.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף