כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

ידוע/ה בציבור


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - דיני משפחה - בני זוג - ידועים בציבור - ידועה בציבור - ידוע בציבור - הסכם - מזונות - חלוקת רכוש - בית משפט לענייני משפחה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה תשעה עיגולים
ידוע/ה בציבור
מאת: עו"ד איתן ליפסקר
ידוע/ה בציבור

מאת עו"ד איתן ליפסקר


האם משולמים מזונות לידוע/ה בציבור

בית המשפט הכיר באפשרות של תשלום מזונות לידוע/ה בציבור על בסיס דיני החוזים, דהיינו מכח הסכם (לא בהכרח בכתב) אשר היה קיים בין הצדדים. בית המשפט בוחן את העובדות הנוגעות לענין ואם השתכנע כי אכן התקיים בין הצדדים הסכם לפיו משולמים מזונות לצד האחר, עשוי הוא לחייב את הצד המשלם להמשיך ולעשות כן לתקופה שייקבע בית המשפט.

כיצד מחלקים רכוש וכספים בין ידועים בציבור

הבסיס להסדרים הרכושים / כספיים הנוהגים בין בני זוג שהנם ידועים בציבור הנה "חזקת השיתוף" הקובעת כי חזקה על בני זוג החיים יחדיו ומקיימים משק בית משותף, כי הרכוש והממון שצברו במהלך החיים המשותפים, הנו רכוש משותף לשניהם.

איזה הסכם עושים בין ידועים בציבור

ידועים בציבור המבקשים לערוך ביניהם הסכם, עושים זאת בדומה להסכם הנערך בין בני זוג נשואים. ההסכם מוגש לאישור בבית המשפט לענייני משפחה.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף