כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

נטל ההוכחה על אישה התובעת מזונות


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - דיני משפחה - דיני מזונות - מזונות אשה - מזונות זמניים - נטל ההוכחה - גירושין - גירושים - יחסי ממון בין בני זוג -

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שני עיגולים
נטל ההוכחה על אישה התובעת מזונות
מאת: עו"ד ליאן קהת
נטל ההוכחה על אישה התובעת מזונות

מאת : עו"ד ליאן קהת


אין אישה התובעת מזונות לרבות מזונות זמניים מבעלה יכולה להסתפק בהצהרות גרידא בדבר מיעוט הכנסותיה.

במסגרת תביעה למזונות אישה לרבות בבקשה למזונות זמניים טענה האישה כי הכנסתה מגעת לכדי 700 (שבע מאות) ₪ לחודש. דא עקא שהתובעת שעתרה למזונות זמניים נמנעה מלצרף כל מסמך המעיד על גובה הכנסותיה.

בהחלטה מיום 25.11.08 הדוחה את בקשתה של האישה למזונות זמניים קובעת כבוד השופטת טובה סיון מבית המשפט לענייני משפחה מחוז ת"א - "ואולם מה שעומד לרועץ לאישה כבר בשלב מקדמי זה, היא העובדה כי לא הביאה ולו ראשית "ראיה טובה" באשר לטענתה כי "מזה שנים" אין היא עובדת ומשתכרת וכי בעבודתה האחרונה כמתווכת הכנסתה הגיעה ל 700 ₪ לחודש".

כבוד השופטת סיוון מסתמכת בהחלטה על פסק דינו של כבוד השופט שוחט (תמ"ש 31070/04 מ.ג. נגד מ.י. ) המתייחס להיקף המסמכים שעל אדם שהינו עוסק עצמאי הנתבע למזונות לצרף במסגרת הגנתו כנגד תביעת מזונות ומקישה מפסק הדין על חובתה של אישה העוסקת כעצמאית לצרף מסמכים דומים כאשר היא זו שתובעת מזונות.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף