כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

הדרך המהירה לפינוי שוכר מנכס


עורכי דין - מידע משפטי: דיני מקרקעין - דיני מקרקעין - דירה - דירות - נכס - מושכר - דיני פינוי - פינויים - סדר דין מהיר - בעל בית - שוכר - משכיר - שכירות

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שישה עיגולים
הדרך המהירה לפינוי שוכר מנכס
מאת: עו"ד דן ליבנה
הדרך המהירה לפינוי שוכר מנכס

מאת : עו"ד דן ליבנה


אי פינוי נכסים ואי תשלום דמי השכירות בגינם ע"י שוכרי דירות הינה תופעה מוכרת ונפוצה במדינת ישראל ומהווה את החשש הגדול ביותר של בעלי הדירות.

לאור העובדה כי עשית דין עצמי/פינוי בכוח של שוכר הנכס שאינו משלם ו/או אינו מתפנה במועד אסורה על פי הדין והפסיקה הישראלית (למעט מקרים של פלישה טרייה), גם אם הדבר הוסכם במפורש ע"י הצדדים בהסכם השכירות, נוצר מצב כי לצורך פינוי השוכר מהנכס יש לפנות לבית המשפט על מנת לקבל את סעד הפינוי.

לאחרונה התקבל תיקון לתקנות סדר הדין האזרחי אשר נועד ליצור מסלול מהיר להתדיינות משפטית בתביעות פינוי ולקצר את זמן הטיפול בתביעות אלו.

עפ"י התיקון הנ"ל רשאי התובע לתבוע את פינוי בהתקיימות התנאים הבאים: א) תביעת הפינוי הינה בגין נכס שחוק הגנת הדייר לא חל עליו; ב) תביעת הפינוי לא תכיל סעדים נוספים כגון: סעד כספי וכיו"ב כאשר סעדים אלא ניתן יהיה לתבוע במועד מאוחר יותר אף ללא רשותו של בית המשפט; ג) לכתב התביעה יצורף תצהיר עדות ראשית, כל המסמכים והראיות הרלוונטיים לתובענה, חוות דעת מומחים, אסמכתאות משפטיות ועוד.

התיקון החדש מקצר באופן משמעותי את ניהול ההליכים בתביעת וקובע מועד דיון ראשון בתובענה בתוך 30 יום מיום הגשת כתב ההגנה האחרון.

יש לציין כי על מנת להצליח ולפנות דייר סורר מהדירה מהר ככל הניתן יש צורך לעיתים קרובות לפעול במקביל באמצעות צו עשה המתנה קבלת הגנתו, ככל שישנה כזו, בתשלום דמי השכירות השוטפים עבור הנכס עד לפינויו הסופי.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף