כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

לגור איתם...


עורכי דין - מידע משפטי: דיני מקרקעין - דיני מקרקעין - בית משותף - בתים משותפים - דייר - דיירים - התקנת טלויזיה - אנטנה מרכזית - הוספת מעלית - ועדה מקומית - רוב - בעלי הדירות - דירה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה תשעה עיגולים
לגור איתם...
מאת: עו"ד אביב טסה
לגור איתם...

מאת: עו"ד אביב טסה

לא תמיד קל לחיות בבית משותף , אבל זו המציאות עבור מרבית האנשים החיים בישראל. להלן מספר שאלות נוצות ותשובות להם על מנת להקל ולו במעט על החיים המשותפים:
• התקנת אנטנה מרכזית לטלוויזיה:
דיירי בית משותף החליטו להתקין אנטנה מרכזית לטלוויזיה. לאחד הדיירים אין מקלט טלוויזיה והוא מסרב להשתתף בהתקנת האנטנה ובכל זאת דורשים ממנו דיירי הבית להשתתף בהוצאות. האם הוא חייב להיענות לדרישה?
במקרה זה איננו חייב להשתתף בהוצאות התקנה של אנטנה לטלוויזיה, אולם אם ביום מן הימים ירכוש מקלט, יוכלו יתר בעלי הדירות להתנגד להתקנתה של אנטנה פרטית שלו על הגג, יחד עם זאת הוא לא יוכל להתחבר לאנטנה המרכזית הקיימת בלי להשתתף בדמי התקנתה.
• הוספת מעלית:
ההנאה מתוספת מעלית היא בדרך כלל שונה בין קומה לקומה. באופן עקרוני, עלות ההקמה והאחזקה של המעלית מוטלת באופן שווה על כל בעלי הדירות במבנה, אלא אם נקבע אחרת בתקנון הבית. לעיתים מחליטים הדיירים בעצמם לחלק ביניהם את עלות המעלית בחלקים יחסיים, לפי גובה הקומות. החוק מקל על הדיירים המעוניינים בהוספת המעלית וקובע כי די ברוב של 2/3 מבעלי הדירות בבניין כדי לאשר התקנת מעלית בו וכי יש לקיים שני תנאים מצטברים נוספים והם היתר מהוועדה לתכנון ובניה ובנייה והתקנת המעלית ללא פגיעה מהותית בחזית, בדירות או ברכוש המשותף.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף