כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

תביעות נגד משרד הביטחון (חלק א')


עורכי דין - מידע משפטי: נזיקין ו/או ביטוח - נזיקין , ביטוח

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
תביעות נגד משרד הביטחון (חלק א')
מאת: עו"ד אלי סבן
1. כידוע כל חייל או שוטר אשר נפגע או חלה במהלך שרותו יכול לפנות בתביעה להכרה לפי חוק הנכים .

2. יש לשים לב כי לגבי תביעה כזו קובע החוק תקופת התיישנות של שלוש שנים ואולם ניתן להגיש תביעות גם לאחר חלוף תקופה זו לאחר שהוגשה בקשה מפורטת אשר נתמכת בתצהיר ובה יפורט מדוע לא הוגשה התביעה בזמן.

3. יצוין כי גם חייל/שוטר בחופשה רשאים להגיש תביעה להכרה כנגד משרד הביטחון ואולם יהיו זכאים לפיצוי רק במקרה ויקבע להם נכות בשיעור הקבוע בחוק .

4. ישנה חשיבות להגשת תביעה להכרה כנגד משרד הביטחון גם אם לא נותרה נכות מהחבלה או המחלה וזאת על מנת שאם תהיה החמרה בעתיד תהיה אפשרות לבקש בקשה לבדיקה רפואית נוספת ואז יהיה אפשר להיבדק שוב ע"י ועדה רפואית ולקבל מענק ו/או קצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות אשר יקבעו ע"י ועדה רפואית ואולם מי שלא קיבל הכרה עקרונית בתביעתו לא יוכל כמובן, לבקש להיבדק בעתיד במקרה ותהיה החמרה במצבו .

5. בכל מקרה עדיף להתייעץ עם עו"ד לפני שמגישים תביעה כנגד משר הביטחון וזאת על מנת שהתביעה תוגש בצורה הטובה ביותר אחרת עלול משרד הביטחון לדחות את התביעה בנסיבות מסוימות ובמקרה זה לא נותר אלא לפנות לבית המשפט להגשת ערעור דבר העלול להימשך זמן רב .
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף