כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

כיצד מחשבים את מס השבח במכירת נחלה עם שני בתים


עורכי דין - מידע משפטי: מגזר חקלאי , דיני מיסים , דיני מקרקעין - מיסים מגזר חקלאי - דיני מושבים - מס שבח - מכירת נחלה - פטור ממס - תכנון מס - חוות דעת שמאי - הרחבה - מיסוי מקרקעין

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
כיצד מחשבים את מס השבח במכירת נחלה עם שני בתים
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
כיצד מחשבים את מס השבח במכירת נחלה עם שני בתים

מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ

ידוע לכל כיום, כי במכירת נחלה ניתן פטור בגין בית המגורים בנחלה, לאדם שלא מכר דירת מגורים בפטור ממס שבח ב- 4 שנים שקדמו למכירה.

אך עולה השאלה - מה קורה כאשר יש שני בתים בנחלה? כיצד מחשבים את הפטור במקרה זה? בגין איזה בית יינתן הפטור? כיצד מתמודדים עם הבית בגינו לא ניתן הפטור לצורך מס שבח?

כמובן, כי לא אוכל לתת תשובות לכל השאלות שלעיל במסגרת חיבור זה, אך אוכל לומר, כי בטרם ביצוע העסקה יש לפנות למומחה למיסים בכל הקשור למגזר החקלאי, על מנת לבחון, מהו הפטור שיינתן, ובגין איזה מהבתים יינתן הפטור, ובמסגרת זו, יתבצע חישוב ביחס לניכוי שיינתן בגין הבית השני.

יצויין בעניין זה כלל אצבע, כי הפטור יינתן בגין הבית בעל השווי הגבוה יותר, כאשר יש לתכנן את העסקה כך, שניתן יהיה לקבל פטור גבוה ככל שניתן בגין הבית בעל השווי הגבוה, שכן נתון זה משפיע באופן מהותי על תמונת המס בסופה של העסקה, ובאופן ישיר על הסכום שיוותר אצל המוכר לאחר תשלום כל המיסים.

בהתייחס לבית השני, בגינו לא ניתן פטור, יש לבצע הערכת שווי של הבית לצורך חישוב השומה העצמית המוגשת למס שבח ולבקש להתייחס לכך במסגרת הניכויים המבוקשים על ידי המוכר.

טיפ חשוב - כדאי להצטייד בחוו"ד שמאי בטרם ביצוע העסקה על מנת שניתן יהיה לקבל אומדנים מבוססים יותר אשר יסייעו במסגרת ההשגות במס שבח וכן בדמי הסכמה.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף