כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

תביעות נגד משרד הביטחון (חלק ב')


עורכי דין - מידע משפטי: נזיקין ו/או ביטוח - נזיקין , ביטוח

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה ארבעה עיגולים
תביעות נגד משרד הביטחון (חלק ב')
מאת: עו"ד אלי סבן
חייל/שוטר אשר הגיש תביעה כנגד משרד הביטחון יהיה חייב להוכיח קיומו של קשר סיבתי בין החבלה ו/או המחלה ממנה הוא סובל לבין השירות הצבאי, ובכדי להכיר בתביעתו של החייל/שוטר דרושה הוכחה כאמור כי נכותו נגרמה "עקב" השירות הצבאי.

משמעותה של דרישה זו היא הוכחת קשר סיבתי בין הופעת המחלה או החמרתה לבין השירות הצבאי, כאשר קשר סיבתי זה מוסק על ידי בתי המשפט, תוך התבססות על המידע הרפואי המוצג בפניו, ותוך הפעלת שיקולים נוספים של מדיניות משפטית.

בסופו של דבר שאלת הקשר הסיבתי בין מחלה כלשהי לבין השירות הצבאי היא שאלה שבמשפט ולכן מסורה היא להכרעתו הסופית של ביהמ"ש ולא של הרופא, ואולם ביהמ"ש יפעיל את שיקול דעתו בהתבסס על חוות דעת של מומחים המונחות לפניו.

לאור זאת, מומלץ לכל חייל/ שוטר אשר עומד להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון לקבל חוו"ד רפואית של מומחה אשר יקבע את הקשר הסיבתי בין החבלה/מחלה לבין השרות הצבאי תוך שהוא מציין את האסכולה הרפואית עליה הוא מתבסס ותוך ביסוס הקשר הסיבתי (משפטי) על פסקי דין של בית המשפט העליון, ולכן בטרם יערוך המומחה הרפואי את חוות דעתו, יעבירנה לעורך הדין המטפל על מנת שזה יבסס את חוות הדעת בהתאם לפסיקת בית המשפט.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
מידע משפטי מאמרים

עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף