כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

נהיגה בשכרות -תוצאת הינשוף אינה מילת קסם


עורכי דין - מידע משפטי: דיני תעבורה - דיני תעבורה - נהיגה בשכרות - ינשוף - בדיקת הינשוף - אמינות - נהג שיכור - שכרות - רשיון נהיגה - אוויר נשוף - זיכוי נאשם

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שיבעה עיגולים
נהיגה בשכרות -תוצאת הינשוף אינה מילת קסם
מאת: עו"ד יוסף גבריאלי
נהיגה בשכרות -תוצאת הינשוף אינה מילת קסם

מאת: עו"ד ונוטריון יוסף גבריאלי

בת.ד. 2290/08 מד"י נ' אולג פדוסייב (פורסם בדטה חוק ומשפט) זיכה ביהמ"ש לתעבורה בירושלים נהג שנתפס נוהג בשכרות ומכשיר הינשוף הראה, כי בדמו נמצא ריכוז של 1,005 מיקרוגרם לליטר אוויר נשוף.

למרות שמדובר בחריגה גבוהה מאוד מהנורמה המותרת עפ"י חוק (למעלה מפי ארבעה) ביהמ"ש זיכה את הנאשם בגלל שהמשטרה לא טיפלה במכשיר הינשוף כראוי וכי נפלו פגמים משמעותיים באופן טיפול המשטרה במכשיר. במקרה הנדון המשטרה טיפלה טיפול לא נכון באחת התקלות האפשריות במכשיר הינשוף, שנקראת תקלה מס' 23. הטיפול הלקוי באי ידיעת הוראות היצרן ורישום לקוי בהוראות התחזוקה של משטרת ישראל לגבי הטיפול בתקלה זו.

עקב כל האמור לעיל, זוכה הנאשם מכל אשמה.

מקרה זה מוכיח, כי בכל מקרה של כתב אישום המוגש ע"ס מכשיר מדידה כמו הינשוף (שכרות) או הממל"ז (מהירות), לא לקבל את תוצאות הבדיקה, כדבר מובן מאליו, אלא לבדוק את תוצאות הבדיקה ואם יש צורך אפילו להגיש חוו"ד מומחה של ההגנה.

להזכירכם, כי העונש על נהיגה בשכרות הוא שלילה בפועל לתקופה ארוכה ביותר, המצריכה לאחר מכן להוציא רשיון מחדש. לפיכך, שווה להשקיע במלחמה נגד קביעות המשטרה.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
מידע משפטי מאמרים

עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף