כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

קנסות חנייה של עירייה - אסור לעירייה לבצע אכיפה סלקטיבית


עורכי דין - מידע משפטי: דיני תעבורה - דיני תעבורה - קנסות חניה - אכיפה - עיריה - גרירת רכב - קנס כספי - דו"ח - דוחות עיריה - אכיפה סלקטיבית - אפליה - משפט מנהלי - דמי גרירה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
קנסות חנייה של עירייה - אסור לעירייה לבצע אכיפה סלקטיבית
מאת: עו"ד יוסף גבריאלי
קנסות חנייה של עירייה - אסור לעירייה לבצע אכיפה סלקטיבית

מאת: עו"ד ונוטריון יוסף גבריאלי

ביהמ"ש העליון קבע ברע"א 4355/08 לסקוב נ' עיריית ת"א (פורסם בדטה חוק ומשפט), כי אסור לעירייה לבצע אכיפה מפלה של עברייני החנייה.

במקרה הנדון המבקש תושב מבשרת ציון החנה את רכבו בת"א כאשר 2 גלגליו על שפת המדרכה הצבועה אדום לבן, כשלפניו ואחוריו מכוניות החונות כמוהו. לאחר מכן גילה שמכוניתו נגררה והוא קיבל דו"ח בסך 500 ₪ ואף נאלץ לשלם את דמי הגרירה בסך 260 ₪. ברם, התברר למבקש שרק רכבו נגרר ואילו כלי הרכב האחרים שנגררו, כולם של תושבי ת"א לא נגררו ואף לא ניתן להם דו"ח. ביהמ"ש לעניינים מקומיים הרשיעו והפחית את הקנס ל- 300 ₪. ביהמ"ש המחוזי דחה את ערעורו ואימץ את פסיקת ביהמ"ש לעניינים מקומיים, התושב לא ויתר והגיש בקשת רשות ערעור לעליון.

ביהמ"ש העליון קבע, כי מדובר באכיפה סלקטיבית פסולה מכל וכל, שפגיעתה קשה ויש בה לגרוע מן האמון הציבורי ברשויות האכיפה ובדין המשמש מושא לפעולתן. ביהמ"ש העליון קבע, כי אכיפה סלקטיבית "נוגדת באופן חריף את העיקרון של שיוויון בפני החוק במובן הבסיסי של עקרון זה, היא הרסנית לשלטון החוק, היא מקוממת מבחינת הצדק, היא מסכנת את מערכת המשפט"

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף