כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

אישור הסכם ממון בין בני זוג ע"י נוטריון - חלופה זולה ומהירה !


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - דיני משפחה - נוטריון - אישורים נוטריוניים - דיני נוטריונים - הסכם ממון בין בני זוג - אישור הסכמי ממון ע"י נוטריון -

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה חמישה עיגולים
אישור הסכם ממון בין בני זוג ע"י נוטריון - חלופה זולה ומהירה !
מאת: עו"ד יוסף גבריאלי
אישור הסכם ממון בין בני זוג ע"י נוטריון - חלופה זולה ומהירה !

מאת: עו"ד ונוטריון יוסף גבריאלי

הרבה זוגות לא יודעים, כי ישנו הליך קצר וזול יותר של אישור הסכם יחסי ממון בין בני זוג, כאשר לאישור יש מעמד משפטי מחייב בדיוק כמו המעמד המשפטי של אישור ביהמ"ש.

כפי שנהוג היום, הזוגות המעוניינים להסדיר את יחסיהם בהסכם שלפני הנישואין פונים לעו"ד ע"מ שיינסח עבורם את ההסכם עפ"י ההבנות שאליהן הגיעו. לאחר חתימת ההסכם פותח עוה"ד תיק בביהמ"ש לענייני משפחה או בבית הדין הרבני האזורי (דבר הכרוך באגרת פתיחה של מאות ₪). לאחר פתיחת התיק נקבע מועד לאישור ההסכם בפני ביהמ"ש או ביה"ד, כאשר למעמד זה על בניה"ז להתייצב בפני שופט או הדיינים, ע"מ שהשופט או הדיינים יווכחו לדעת שבניה"ז פעלו מתוך הסכמה חופשית והבינו את משמעות ההסכם ותוצאותיו.

האלטרנטיבה המוצעת היא עזרה בניסוח ההסכם ע"י הנוטריון שהוא גם עו"ד ואישור ההסכם ע"י הנוטריון. האישור והאימות מעוגנים בסעיף 7(11) לחוק הנוטריונים, התשל"ו – 1976 וכן בסעיף 2(ג1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג – 1973.

ההבדל בין 2 ההליכים:

הליך האישור בפני הנוטריון הוא זול יותר, זמין יותר ומהיר יותר. אין צורך לפנות לביהמ"ש או לביה"ד ולבזבז זמן יקר של התייצבות לדיון. ניתן לסיים את כל התהליך בפגישה אחת (אם בניה"ז מגיעים עם הסכם מוכן וחתום ואינם מעוניינים בייעוץ בהכנת ההסכם עצמו). הליך האימות עצמו עולה 338 ₪ + מע"מ להעתק אחד בהתאם הודעת הנוטריונים (שכר שירותים), התש"ע – 2010.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף