כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

הרשות המרכזית – אמנת האג – הכתובת המרכזית להחזרת ילדים שנחטפו


עורכי דין - מידע משפטי: דיני משפחה - אמנת האג - הרשות המרכזית - המחלקה לעניינים בינלאומיים - דיני משפחה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שני עיגולים
הרשות המרכזית – אמנת האג – הכתובת המרכזית להחזרת ילדים שנחטפו
מאת: עו"ד איתן ליפסקר
הרשות המרכזית – אמנת האג – הכתובת המרכזית להחזרת ילדים שנחטפו
מאת: עו"ד איתן ליפסקר

מהי הרשות המרכזית
הרשות המרכזית היא גורם מנהלי אשר כל מדינה החתומה על אמנת האג (להחזרת ילדים חטופים) צריכה להקים בתחומה. בישראל משמשת המחלקה לעניינים בינלאומיים במשרד המשפטים כרשות המרכזית.

מה תפקידה של הרשות המרכזית

הרשות המרכזית מיועדת לשמש גורם מקשר בין הרשויות המנהליות והמשפטיות של מדינות החתומות על אמנת האג. הרשות המרכזית מעבירה פניה להחזרת הילד החטוף והיא מטפלת בפניות דומות המגיעות אליה מחו"ל. הרשות המרכזית גם מטפלת בנושאים הקשורים בהסדרת ייצוג עבור ההורה המבקש את החזרת הילד החטוף, אם הוא זקוק וזכאי לעזרה שכזו. הרשות המרכזית גם מוסמכת לפנות לבית המשפט בבקשה לקבלת הבהרות אודות המצב המשפטי הנוגע לחטיפה וכן להעביר הבהרות או תשובות שנתקבלו בענין זה מחו"ל.

מתי וכיצד פונים אל הרשות המרכזית

פניה אל הרשות המרכזית כדאי לעשות בסמיכות רבה ככל שניתן למעשה החטיפה. בין אם מדובר בילד שנחטף מחו"ל לישראל ובין אם מדובר בילד שנחטף מישראל לחו"ל. את הפניה אל הרשות המרכזית עושים באמצעות תצהיר מפורט ובו פרטי האירוע ועובדות רבות הנדרשות לצורך החלת האמנה וקבלת עזרה מתאימה. את הפניה אל הרשות המרכזית ומילוי של התצהיר מומלץ לעשות באמצעות עו"ד הבקיא בתחום אמנת האג שכן מדובר במסמך בסיסי וחשוב, היכול לעיתים להכריע את תוצאת ההליך – לזכות או לחובה.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף