כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

בחרתם לעזוב את ישראל, עשו זאת בתחילת שנת המס


עורכי דין - מידע משפטי: דיני מיסים , משפט מסחרי ו/או דיני חברות - דיני מיסים - הגירה מישראל - תכנון מס - עזיבה - מס הכנסה - נישום - ניתוק תושבות - רשות המיסים - מיסוי בינלאומי

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שלושה עיגולים
בחרתם לעזוב את ישראל, עשו זאת בתחילת שנת המס
מאת: עו"ד ורו"ח מאורי עמפלי
בחרתם לעזוב את ישראל, עשו זאת בתחילת שנת המס
מאת: עו"ד ורו"ח מאורי עמפלי


הגדרת "תושב חוץ", קובעת, בין היתר, כי יראו ביחיד תושב ישראל כמי שניתק את תושבותו הישראלית לצרכי מס, אם עמד בשני התנאים הבאים: 1) במהלך השנתיים הראשונות שהה 183 ימים או יותר מחוץ לישראל; 2) בשנתיים העוקבות "מרכז חייו" לא היה בישראל.
בחוזר מס הכנסה מס' 1/2011, אשר פורסם לאחרונה, קובעת רשות המסים, כי במקרים בהם היחיד עזב את ישראל במהלך שנת המס, יש לבחון אם שהה מחוץ לישראל 183 ימים או יותר באותה שנת מס. כך יחיד, אשר שהה מחוץ לישראל פחות מ-183 בשנת העזיבה מניין ארבע השנים יחל מהשנה העוקבת וכך גם יום ניתוק התושבות. הגם, שפרשנות זו של רשות המסים אינה נטולת ספקות בעיני, טוב יעשו אפוא אלה שמבקשים לעזוב את ישראל לתקופה של ארבע שנים ומעלה, אם בשנת העזיבה ישהו מחוץ לישראל 183 ימים או יותר.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף