כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

הוצאות בבית משותף


עורכי דין - מידע משפטי: מקרקעין - מקרקעין - בית משותף - תקנון מצוי - תקנון מוסכם - המפקח על רישום מקרקעין - הוצאות - הסכמה - פה אחד - רוב

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שיבעה עיגולים
הוצאות בבית משותף
מאת: עו"ד גיא הרשקוביץ
הוצאות בבית משותף
מאת: עו"ד גיא הרשקוביץ

האם דייר בבית משותף חייב להסכים להחלטות ועד הבית או רוב הדיירים שמטילות עליו חיובים, למשל- שיפור חזות הבניין, הקמת מתקני משחקים לילדים, התקנת דלת עם אינטרקום? משרדנו נתקל בשאלה קשה עוד יותר, האם בעלי הדירות מחויבים להשתתף בהוצאות משפט נגד חברת החשמל לשם העתקת חדר שנאים? .

על כל בית משותף חל תקנון, מוסכם או מצוי. התקנון המצוי קובע, שכל החלטה המטילה על בעל דירה חובות או תשלומים מסוג או שיעור שלא נקבע מפורש בחוק או בתקנון, או המשנה את זכויותיו מחייבת את הסכמתו. ההוצאות שהוזכרו לעיל לא נמצאות בחוק או בתקנון. לפיכך, לא ניתן יהיה לחייב דיירים בתשלום זה, אלא אם הסכימו לשלמו. אולם, קיימת מגמה אצל המפקח על המקרקעין להקל בסוגיות אלה. המטרה היא לשאוף להסכמה פה אחד ולאו דווקא לחייב אותה באופן מוחלט, כדי למנוע מצבים של שיתוק או סרבנות בלתי סבירה של דייר בודד. למשל פסק דין של המפקח, שבו הדיירים לא רצו לערוך תיקון מקיף ויקר כדי לשפר את חזותו של הבניין ולמנוע נפילת אריחים, המפקח חייב את הדיירים להשתתף בהוצאות התיקון המקיף והיקר בשל מצבו של הבניין.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
מידע משפטי מאמרים

עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף