כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

גישור כשיטה אלטרנטיבית לסיום סכסוכים במינימום זמן ועלויות


עורכי דין - מידע משפטי: משפט מסחרי ו/או דיני חברות - משפט מסחרי - בתי משפט - ליטיגציה - גישור - משא ומתן - סכסוך משפטי

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה חמישה עיגולים
גישור כשיטה אלטרנטיבית לסיום סכסוכים במינימום זמן ועלויות
מאת: עו"ד גיא הרשקוביץ
גישור כשיטה אלטרנטיבית לסיום סכסוכים במינימום זמן ועלויות
מאת: עו"ד גיא הרשקוביץ

סכסוך בין קבלן שיפוצים לבין לקוח שהזמין עבודת שיפוצים בהיקף נרחב בביתו. בין הצדדים נתגלעו חילוקי דעות באשר לתשלום בגין העבודה שבוצעה. הסכסוך היה מאוד אמוציונאלי תוך איומים רבים ללכת בית משפט. אם הצדדים היו מגיעים בסופו של דבר לבית המשפט פתרון הסכסוך היה לוקח זמן רב ועלותו הייתה עולה על הסכום שבמחלוקת. בסופו של דבר, בעזרת עורכי הדין, נרגעו הרוחות והושגה פשרה במסגרת הליך "מעין" גישור ללא פנייה לערכאות המשפטיות ותוך חסכון של זמן וכסף לשם פתרון הסכסוך.

גישור הוא שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים וניתן להשתמש בו כמעט בכל תחום בו יש סכסוך. המגשר מנסה להביא להסדר בצורה פעילה, בהסכמת הצדדים, כך שכולם מרוויחים בסופו של יום. הגישור נותן מענה לצרכים של הצדדים במקום הכרעה בין עמדותיהם. אחד מיתרונותיו המרכזיים של הליך הגישור טרם משפט הוא ביכולתם של הצדדים למצות את המשא-ומתן ביניהם טרם הפיכתו להתדיינות על פי כללי דין נוקשים בבית המשפט.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף