כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

איך לבחור עורך דין לייצוג בתביעה ייצוגית?


עורכי דין - מידע משפטי: מקרקעין , משפט מסחרי ו/או דיני חברות - תביעה ייצוגית - משפט מסחרי - דיני חברות - עורך דין תביעות ייצוגיות - ניהול תביעה - הוצאות משפט

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה חמישה עיגולים
איך לבחור עורך דין לייצוג בתביעה ייצוגית?
מאת: עו"ד גיא הרשקוביץ
איך לבחור עורך דין לייצוג בתביעה ייצוגית?
מאת: עו"ד גיא הרשקוביץ

עובד הגיש בקשה לאישור תביעה ייצוגית באמצעות עורך דינו כנגד החברה בה עבד בגין אי תשלום זכויות עובדי החברה. בית המשפט מצא פגמים חמורים בניהול ההליך על ידי עורך הדין, לרבות התנהלות חסרת תום לב ובלתי מקצועית. בית המשפט אף קבע שהעובד היה כלי בידי עורך דינו למטרת הגשת התביעה הייצוגית. בית המשפט הטיל הוצאות נכבדות על העובד בשל ניהול ההליך המשפטי באופן לקוי.

בבואנו לבחור בעורך דין לייצוג בתביעה ייצוגית יש לעשות זאת במשנה זהירות. לעורך הדין המייצג חשיבות ראשונה במעלה בהליך התובענה הייצוגית. כחלק בלתי נפרד מניהול תביעה בהמ"ש יעמוד על טיבו של עורך הדין על מנת להבטיח כי עניינם של כל חברי הקבוצה ינוהל כנדרש.

בין היתר, בהמ"ש יבדוק את ניסיונו, מקצועיותו ותום ליבו של עורך הדין. על הלקוח לבדוק נתונים אילו טרם ההתקשרות עם עורך הדין כדי למנוע הטלת הוצאות מיותרות על התובע הייצוגי.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף