כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

דיור ציבורי - העליון פסק כי 13 חודשי מאסר מנתקים את רצף המגורים ושוללים את מעמד הדייר הממשיך

ידיעה חדשותית: 16/03/2023

עורכי דין - מידע משפטי: משפט מנהלי מקרקעין - דיור ציבורי , דייר ממשיך , חוק הדיור הציבורי , בית משפט לעניינים מנהליים , ערעור , בית משפט עליון , תקופת מגורים רציפה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שלושה עיגולים
דיור ציבורי - העליון פסק כי 13 חודשי מאסר מנתקים את רצף המגורים ושוללים את מעמד הדייר הממשיך
מאת: עו"ד רן שדה
משרדינו ע"י עו"ד רן שדה ועו"ד הילה כהן ייצג בתיק זה את חברת עמידר שהצטרפה לערעור המדינה (משרד השיכון)  על קבלת עתירה מנהלית בעניין דייר שביקש להיחשב כדייר ציבורי בדירה ציבורית וסורב ע"י ועדה עליונה של משרד השיכון אך עתירתו כנגד החלטת הועדה העליונה התקבלה בבית המשפט לעניינים מנהליים.
 
בית המשפט העליון בפסק דינו מיום 14/3/23 קיבל את ערעור המדינה אליו הצטרפה עמידר וקבע קביעות חשובות ובפרט כי 

תקופת מאסר בת 13 חודשים לא יכולה להיחשב כתקופה קצרה וארעית כך שניתן להתעלם ממנה ולקבוע שעמד בדרישת מגורים רציפה שלו בת 4 שנים ביחס לפטירת אמו, הדרושה לצורך הכרה בו כדייר ממשיך לפי חוק הדיור הציבורי.
 
עוד קבע בית המשפט העליון שחוק הדיור הציבורי אינו חל למפרע ולכן ביטל גם את הקביעה של בית המשפט המחוזי, לפיה המשיב יכול להיות דייר ממשיך כי התגורר רצוף עם אביו 3 שנים ביחס לפטירת אביו כ-20 שנים טרם חקיקת חוק הדיור הציבורי.
 
בית המשפט העליון כאמור ביטל את פסק הדין של בית המשפט לעניינים מנהליים והשיב על כנה את החלטת הוועדה העליונה של משרד השיכון, לפיה המשיב אינו יכול להחשב כדייר ממשיך בדירה. 

המסקנה היא, שבנסיבות המקרה, הוא אינו מחזיק כדין בדירה הציבורית ולכן עליו לפנותה.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף