כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

שומה לחומוסיה

ידיעה חדשותית: 21/11/2023

עורכי דין - מידע משפטי: מיסים דיני צרכנות ו/או תביעות קטנות - חומוסיה, שומה לפי מיטב השפיטה,

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שני עיגולים
שומה לחומוסיה
מאת: יואב ציוני
מע"מ הוציא לחומוסיה שומת מע"מ עסקאות ע"ס 25,000 ש"ח (בגין תקופה של 3 שנים) על פי תחשיב כלכלי שערך, וזאת הגם שבביקורות בעסק לא נמצא כל אי רישום תקבול. הגם שלא מדובר בסכומים גבוהים יחסית, רואה החשבון של החברה כמו גם בעל החברה, לא הסכימו לתחשיב מע"מ והצדדים לא הצליחו להגיע לפשרה בשלב א' או ב'. 
יצאה החלטה בהשגה עליה נאות משרדנו, לאחר שלמד את פרטי המקרה, להגיש ערעור מטעמים עקרוניים של עשיית צדק וגביית מס אמת, ללא קשר לגודל התיק.
 כבר בהחלטה הראשונה בתיק בית המשפט הביע מורת רוחו מכך שהוא צריך ל"התעסק" בתיק בסכומים נמוכים יחסית ודחק בצדדים להגיע לפשרה עוד קודם לדיון בתיק. 
החלטה "זועפת" זו ייצרה מנוף להגעה לפשרה. ואכן בסיוע מנוף זה, ביחד עם המצב המיוחד אליו נקלע העסק והמשק בכלל עקב המלחמה, ותוך העלאת טיעונים עניינים בדבר הטעויות בשומה (קיומן של הכנסות ממכירות מוזלות באמצעות וולט ותן ביט שרווחיותן הנמוכה לא נלקחה בחשבון בתחשיב מע"מ), ובתוספת טיעונים "מחוץ לקופסא", הצלחנו להגיע במהרה לפשרה בגובה 10,000 ש"ח בלבד.
אין נתוני שימוש
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
מידע משפטי מאמרים

עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף