כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

מניעת הרשעה בפלילים


עורכי דין - מידע משפטי: פלילי - פלילי

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שני עיגולים
מניעת הרשעה בפלילים
מאת: עו"ד שולמית קהלת
מניעת הרשעה בפלילים
מאת: עו"ד שולמית קהלתאנשים רבים, המקיימים אורח חיים רגיל לחלוטין ואינם נחשבים לעבריינים, מוצאים את עצמם מסובכים עם מערכת החוק הפלילי. דווקא לסוג זה של אנשים, שדפוס חייהם אינו עברייני, המפגש עם מערכת החוק הפלילי קשה ביותר והשלכותיה של ההרשעה בפלילים עלולות להיות הרסניות.

הרשעה בפלילים מערימה קשיים רבים. כך למשל, אדם שלחובתו הרשעה בפלילים עלול להיתקל בקשיים במציאת מקום עבודה, בהתקדמות למשרה בכירה יותר במקום העבודה או קבלה ללימודים במקצועות מסויימים.

קשיים אחרים טמונים בפגיעה העצומה בשמו הטוב של האדם, בביטחונו ובדימויו העצמי. הפגיעה שעלולה להיגרם לתא המשפחתי ולתא החברתי יכולה להיות עצומה, וכל אלה - עלולים לשנות את חייו של אותו אדם, מבלי שתהיה לו שליטה על כך.

כאשר מדובר בבני נוער, אשר נמצאים בתחילת דרכם ועתידם כולו מונח לפניהם מתעצם הנזק הטמון בהרשעתם בפלילים וקיים אינטרס מיוחד שלא יורשעו בדין וגורלם יחרץ.

הקריטריונים לאי הרשעתו של נאשם בפלילים, הם, בין היתר, חוות דעת משירות המבחן הנוגעת לסוגיית אי ההרשעה, העדר הרשעות קודמות, חומרת העבירה ונסיבותיה, יחסו של האדם לעבירה (האם הוא נוטל אחריות לביצועה, האם מתחרט על מעשיו) הסבירות שהאדם יעבור עבירות בעתיד והשפעת ההרשעה על תחומי פעילותו של הנאשם.

בית המשפט הוא הגוף שמחליט בסופו של יום האם מכלול השיקולים מצדיקים מניעת הרשעה.

לסיכום, במניעת הרשעה ישנו אינטרס חשוב ביותר ויש לפעול למימושו בשלבים מוקדמים מאוד.


רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף