כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

התפטרות מחמת מצב בריאות לקוי


עורכי דין - מידע משפטי: דיני עבודה - דיני עבודה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שיבעה עיגולים
התפטרות מחמת מצב בריאות לקוי
מאת: עו"ד דורי ברקל
התפטרות מחמת מצב בריאות לקוי
מאת: עו"ד דורי ברקל


סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים התשכ"ג 1963, קובע כי יראו התפטרות של עובד כפיטורים אם הוא התפטר לרגל מצב בריאותו ולאור הממצאים הרפואיים, תנאי העבודה ושאר הנסיבות, הייתה לו סיבה מספקת להתפטרות.

תכליתו של הסעיף הזה היא למנוע מצב בו עובד ימשיך לעבוד על אף שמצב בריאותו אינו מאפשר זאת, רק בשל חשש מהפסד פיצויי הפיטורים.

יודגש כי המבחן הנדרש הוא קיומו של קשר סיבתי בין מצב הבריאות לבין ההתפטרות וכי קשר זה הוא המניע העיקרי, גם אם יש מניעים נוספים להתפטרות.

אין חובה לצרף אישור מרופא תעסוקתי המעיד על אבדן כושר מוחלט לעבודה בכלל או אצל מעביד ספציפי. כל שנדרש הוא כי העובד יוכיח, באמצעות מסמכים רפואיים, את מצב בריאותו שגרם לו להתפטר. הגם שהוכחת מצב הבריאות צריך שתסתמך על מסמכים וראיות אובייקטיביים, הרי השאלה אם עבודה מסוימת מהווה מאמץ גופני לעובד יש לבחון על פי נסיבותיו של העובד הספציפי שבו מדובר כדברי בית הדין: "מה שאינו נראה כמאמץ גופני לכל אדם בריא, שאינו סובל ממגבלות רפואיות כלשהן, יכול ויהווה מאמץ גופני למי שמצבו הבריאותי לקוי.


רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף