כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

חשיבותו של חוזה השכרת דירה / בית


עורכי דין - מידע משפטי: מקרקעין - מקרקעין

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה תשעה עיגולים
חשיבותו של חוזה השכרת דירה / בית
מאת: עו"ד גבי מיכאלי
חשיבותו של חוזה השכרת דירה / בית

מאת: עו"ד גבי מיכאלי


קיימת נטיה מוטעית בציבור הרחב להתייחס בקלות ראש לעסקה של השכרת דירה או בית מגורים ולכן חוזי ההשכרה אינם מקבלים את החשיבות הראויה.

למעשה חוזה להשכרת נכס מקרקעין הוא חוזה מורכב ביותר הדורש התייחסות למספר רב של פריטים וצריך להתחשב במערכת יחסים ארוכת טווח בין בעל הנכס – לשוכר.

בדרך כלל מושכר נכס ששוויו יותר מ- 100,000 $ בסכום מזערי יחסית של מאות $ לחודש.

הנזקים שהשוכר עלול לגרום לנכס עצמו או לבעל הנכס עולים לאין שיעור על תשלומי השכירות ורק חוזה מפורט ובטחונות טובים יכולים להגן על בעל הנכס.

גם השוכר חשוף לסיכונים כגון הצורך לתקן ליקויים בנכס שתיקונם חל על בעל הנכס אשר אי תיקונם יגרום לשוכר פגיעה באיכות החיים היומיומיים או איכות העסקים.

גם נושא האופציות להארכת החוזה צריך להיות מוסדר באופן בהיר וידוע לשני הצדדים על מנת למנוע מפח נפש מהשוכר אשר מחוייב לפנות את המושכר לאחר זמן קצר ולחפש מקום חליפי למרות שהתכוון להישאר תקופה ארוכה.

המקרים בהם הצדדים מסתפקים בחוזה סטנדרטי אותו קונים בחנות עלול להוביל את שני הצדדים לנזקים ומפח נפש ולכן החסכון לכאורה בהכנת חוזה תפור על פי מידות הצדדים בידי עורך דין עלול לעלות לצדדים בכסף רב, עוגמת נפש ונזקים לכל הצדדים המעורבים.

הערה: אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי פרטני ואין להסתמך על האמור מבלי להוועץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף