כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

הגנה על כספי רוכש דירה מקבלן


עורכי דין - מידע משפטי: משפט מסחרי ו/או דיני חברות , מקרקעין דיני צרכנות ו/או תביעות קטנות - משפט מסחרי , מקרקעין דיני צרכנות

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה תשעה עיגולים
הגנה על כספי רוכש דירה מקבלן
מאת: עו"ד אורי אסא
אחד החששות העיקריים המלווים רוכשי דירה חדשה מקבלן (במיוחד כאשר הרכישה נעשית לפני השלמת הבנייה), הינו מה יהיה אם הקבלן יקלע לקשיים ולא ישלים את הבנייה או לא יוכל להעביר את הזכויות על שם הקונה.
חשוב לדעת - הליך הרכישה אינו מסתיים בעת השלמת הבנייה וקבלת הדירה - אלא ברישום הזכויות בדירה על שם הקונה.
בעקבות מקרים שארעו בעבר בהם איבדו רוכשי דירות את כספם, מחייב החוק את הקבלן למסור לקונה בטחונות להבטחת רישום הזכויות בדירה בשמו של הקונה.
קיימים סוגים שונים של בטחונות, כאשר הנפוץ ביותר הינו ערבות בנקאית, אותה חייב הקבלן למסור לרוכש הדירה כנגד כל תשלום שהינו מקבל ממנו (מעבר ל - 15% ממחיר הדירה).
הערבות הבנקאית נועדה להבטיח, כי אם הקבלן לא יעביר את הזכויות בדירה על שם הקונה יוכל הקונה לקבל חזרה את כספו כשהינו צמוד. הקונה חייב להקפיד אם כן, כי כנגד כל תשלום שהינו מבצע לקבלן, תימסר לו ערבות בנקאית על שמו בגובה התשלומים שביצע.

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש תחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף