כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

השתתפות במכרז - הדרך להגשת הצעות


עורכי דין - מידע משפטי: מקרקעין, משפט מסחרי - מקרקעין, משפט מסחרי

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
יש בתמונה שלושה עיגולים
השתתפות במכרז - הדרך להגשת הצעות
מאת: עו"ד אבי זילברפלד
השתתפות במכרז - הדרך להגשת הצעות


מעשה יומיומי הנו פרסום מכרזים בעיתונות, הן ביחס לנכסי מקרקעין , והן בקשר לרכבים או אף לנכסי דניידי אחרים.

הגם שהתהליך להגשת הצעה מופיע, בד"כ, בגוף המכרז , עדיין מרבית הציבור חש בחוסר ידע כיצד להתמודד עם מכרז, ולמענו – להלן הצעתנו:-

1. פנה למפרסם המכרז ובקש לדעת אם יש בידיו הערכת שמאי. אם כן - בקש העתק, וכן את טיוטת חוזה המכר עליו מתכוון הוא לחתום עם הזוכה במכרז.

2. ערוך "סקר שוק" פרטי. בקר בסביבה, דבר עם שכנים, מתווכים ועם בעל המכולת השכונתית (ככל שיש עדיין) – מהם תשאב מידע חשוב על הנכס ושוויו.

3. על פי רוב – מפרסם המכרז מטיל על מגישי ההצעות את החובה לברר את כל הפרטים המשפטיים וההנדסיים הקשורים לנכס – עשה זאת: פנה ללשכת רישום המקרקעין / מנהל מקרקעי ישראל, וכן למחלקת ההנדסה של העירייה. ברר מצב הנכס, זכויות בניה, חריגות בניה וכדו'.

4. בקר בנכס, רצוי מספר פעמים, באם נראה כי הוא זקוק לשיפוצים – הבא עמך בעל מקצוע על מנת להעריך משמעותם ההנדסית/כלכלית.

5. אם אינך מבין בחוזים – פנה לעו"ד ע"מ להתייעץ עמו ביחס לטיוטת הסכם המכר. וודא כי תוכל לעמוד בתנאי ההסכם – ולא – אתה עלול למצוא עצמך מפסיד את השיק/ערבות שתפקיד, או אף למעלה מכך.

6. אם החלטת להתמודד במכרז, הנוהל הרגיל הנו להגיש למפרסם המכרז הצעה בכתב, המפרטת את פרטי הממכר, פרטיך האישיים לרבות טלפון וסלולארי, סך הצעתך הכספית, לה יש לצרף שיק/ערבות בנקאית בגובה 10% משווי ההצעה.

7. עליך להקפיד להגיש הצעתך בתוך פרק הזמן שהוקצב במכרז. ככלל, הצעה שתוגש לאחר המועד הקובע – לא תתקבל.

8. "תרגיל למתקדמים" : נקוב בהצעתך סכום נמוך יותר, שישפיע גם על גובה השיק/ערבות, ותוסיף בהצעתך כי הנך מוכן לשפר הצעתך ומבקש שיזמינו אותך להתמחרות.

בהצלחה !

הערה:

יודגש כי הרשום לעיל הינו מידע כללי וראשוני בלבד, שבוצע ללא קבלת כל הנתונים והעובדות, ולפיכך הוא לא נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי קונקרטי ומדויק.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף