כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

לידה בבית ? – אין מענק לידה...


עורכי דין - מידע משפטי: דיני עבודה - דיני עבודה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
לידה בבית ? – אין מענק לידה...
מאת: עו"ד טל ספיר
לידה בבית ? – אין מענק לידה...

מאת עו"ד טל ספיר


לאחרונה ניתן על ידי בית הדין הארצי פסק דין חשוב ועקרוני*, הנוגע לציבור הרחב של יולדות, אשר מבקשות מרצונן החופשי לחוות את ארוע הלידה המרגש בבית, ולא בין כתליו של בית החולים. על פי פסק הדין, מענק לידה מותנה ברצון היולדת לפנות וללדת בבית חולים ועל כן הוא יוענק רק למי שילדה בבית החולים ולא בביתה. על כן חשוב לדעת, כי מי שנמנעת מדעת להזדקק לאשפוז בקשר ללידה, שוללת מעצמה מראש ובדיעבד, את הזכות לקבל מענק לידה. אכן, מצב זה אולי אינו רצוי, אך עד שלא ישונה המצב על ידי המחוקק בחקיקה ראשית, ימשיכו בתי הדין לפסוק לפי לשון החוק, אשר אינו מעניק שיקול דעת לבית הדין (או למוסד לביטוח לאומי) בנושא תשלום מענק לידה כאשר התנאי היסודי הוא אישפוז בבית חולים.

* תיק עבל 001245/00, דיוויס נגד המוסד לביטוח לאומי (טרם פורסם).

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף