כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

זכויות עובד בעת החלפת המעביד במקום עבודתו


עורכי דין - מידע משפטי: דיני עבודה - דיני עבודה - משפט העבודה - יחסי עובד מעביד - החלפת המעביד - תלוש שכר - תלוש משכורת - הרעת תנאי עבודה - זכויות עובד - עובדת

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
זכויות עובד בעת החלפת המעביד במקום עבודתו
מאת: עו"ד דוד מימון
זכויות עובד בעת החלפת המעביד במקום עבודתו

מאת עו"ד דוד מימון


ישנם מקרים רבים, המתרבים ביתר שאת לאחרונה, בהם אדם התקבל לעבודה אצל מעביד פלוני ובמהלך תקופת עבודתו הוא מבחין כי פרטי מעבידו בתלוש השכר התחלפו או שהמעביד פלוני דורש ממנו כי ייתן את הסכמתו לעבור למעביד אלמוני, לעיתים תכופות תוך הרעת תנאי העסקתו, ונשאלת השאלה מה הן זכויותיו של העובד במקרה שכזה?

על פי ההלכה הפסוקה, שנקבעה על ידי בג"צ, תנאי עבודתו של העובד כוללים את זהותו של מעבידו ועל כן שינוי בזהות המעביד מהווה שינוי של תנאי עבודתו שאין למעביד זכות לשנותם ללא הסכמתו של העובד. על כן למעביד פלוני ישנן שתי אפשרויות או לקבל את הסכמתו של העובד לשינוי זה או להמשיך להעסיקו כאשר הוא נותר המעביד.

לעובד הזכות לדרוש שמעבידו לא יתחלף ללא הסכמתו וככל שנעשה שינוי ללא הסכמתו הרי התראת העובד כי אין שינוי זה מקובל עליו ואי ביטול השינוי כמוה כפיטורי העובד ממעביד פלוני.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה מיועדת בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף