כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

הבית המשותף – תיקון מעלית


עורכי דין - מידע משפטי: דיני מקרקעין - דיני מקרקעין - בתים משותפים - בית משותף - ועד בית - ועד הבית - תיקון מעלית - אסיפה כללית - רוב - דירות - בעל דירה - החלטה - תביעה - המפקח - מפקח - צו

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
הבית המשותף – תיקון מעלית
מאת: עו"ד אביב טסה
הבית המשותף – תיקון מעלית

מאת עו"ד אביב טסה


דיירים רבים בבתים משותפים פונים לא אחת בשאלה הבאה:

מה עליהם לעשות במקרה בו בבית המשותף התקלקלה המעלית, האסיפה הכללית של בעלי הדירות החליטה ברוב קולות, בניגוד לדרישתם של הדיירים מהדירות העליונות שלא לתקן את המעלית?

להלן התשובה:

החלטה אשר שוללת מבעלי הדירות שירות מן השירותים שהם רשאים לסמוך עליהם שעה שרכשו את דירתם באותו בית משותף, היא החלטה המשנה את זכויותיהם של בעלי הדירות ואין לה תוקף ללא הסכמתם בניגוד לסעיף 12 לתקנון המצוי בחוק המקרקעין תשכ"ט - 1969.

הדיירים הנפגעים רשאים בנסיבות אלו, לדרוש מנציגות הבית המשותף שתתקן את המעלית ותחייב בהוצאות את כל בעלי הדירות ובמידה והנציגות מסרבת, רשאי כל בעל דירה בבית המשותף, להגיש נגדה תביעה בפני המפקח על רישום המקרקעין שבאזור מגוריו, והוא אשר יכריע בעניין.

אם כן, עולה השאלה, מהו שיעור ההוצאות בהן חייב בעל דירה בבית המשותף?

חלקו בהוצאות הוא כחלקו ברכוש המשותף, יחד עם זאת, ייתכן כי, יקבע תקנון הבית המשותף, שיעור השתתפות אחר כגון השתתפות שווה של כל בעלי הדירות או השתתפות לפי מספר החדרים בכל דירה.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה מיועדת בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף