כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

מגזר חקלאי

מגזר חקלאי במשפט הישראלי

כמדינה ייחודית בה מתקיימות צורות התיישבות שונות, התפתח עם השנים בישראל הצורך בחקיקה יחודית, הן ראשית והן חקיקת משנה ענפה, והחלטות ספציפיות הנוגעות למגזר חקלאי, דיני מושבים ודיני קיבוצים.

אגודות שיתופיות - בן ממשיך - הרחבות בניה ועוד
גופים וסוגי התאגדויות ספציפיים למגזר החקלאי הוקמו, דוגמת אגודה שיתופית , הסוכנות היהודית, המשקם, ועדים, מזכירויות וכו'; כמו גם קונסטרוקציות משפטיות ונושאים משפטיים יחודיים דוגמת - בן ממשיך , חוזה משולש, הרחבות בניה, "שטח המחנה", חוזה משבצת, ועדות קבלה ועוד.
כל אלו , יחד עם פסקי דין, תקדימיים והלכות מורכבות, הביאו ברבות השנים להתפתחות זירה משפטית הדורשת התמחות ספציפית של עורכי דין העוסקים במגזר חקלאי בכלל ובדיני מושבים ודיני קיבוצים בפרט.

רשות מקרקעי ישראל
מאחר והרוב המוחלט של הקרקעות במגזר החקלאי הינו בבעלות רשות מקרקעי ישראל - רמ"י, יש לייחס גם משקל רב להחלטות רמ"י הנוגעות למקרקעין במושבים ובקיבוצים.
עורכי דין בתחום מגזר חקלאי מתמקצעים ועוקבים אחר החלטות רשות מקרקעי ישראל הרבות ובקיאים בהתפתחות המשפטית המורכבת החלה על המקרקעין בענף משפטי זה.

גישור מגזר חקלאי
כפועל יוצא של מורכבות הסוגיות המשפטיות, התפתח אף הצורך לפתור סכסוכים משפטיים בדרך של גישור מגזר חקלאי או בוררות במגזר החקלאי; זאת על מנת להימנע מהתנהלות משפטית ארוכת שנים ומייגעת בבתי המשפט, שלעיתים מתקשים מאוד לדון בתיקים אלה, מחמת הידע המשפטי הרב הדרוש ספציפית לכל תיק ותיק.
כך, ומשום שבהרבה תיקי בית משפט נעשות אף טעויות שיפוטיות, המביאות לערעורים ולהתארכות זמני ההליך, מוצאים הצדדים, בשנים האחרונות, את הדרך של גישור או בוררות, כפתרון היעיל והחסכוני יותר עבורם.

בחירת עורך דין מתאים לתיק מגזר חקלאי
בחירת עורך דין מתאים המתמחה ספציפית במגזר חקלאי, היא ההחלטה הראשונה שעליך לקבל בבואך להסדיר כל עניין משפטי במגזר החקלאי.
בין אם המדובר בתיק משפחה, ירושה, מקרקעין, מסחרי, נזיקין, דיני עבודה, או כל ענף משפט אחר, חשוב לדעת שברגע שמעורב בתיק זה גם תחום המגזר החקלאי, יהיה לעורך דין הבקיא בנושא ספציפי זה, יתרון משמעותי לפתרון בהיר ונכון יותר.

מגזר חקלאי בפרוייקט מידע משפטי
זהו אחד הנושאים המסוקרים ביותר על ידי עורכי דין מגזר חקלאי מקצועיים ומנוסים. זירה זו מכילה מידע משפטי רב, עורכי דין, מאמרים, טיפים וידיעות חדשותיות, בצד האפשרות לשאול שאלות במדור ייעוץ אישי מגזר חקלאי , הכל על מנת להקל עליך בבואך להסדיר כל סוגייה בתחום מגזר חקלאי דיני מושבים ודיני קיבוצים.

שלום אורח

יעוץ אישי - פנייה ללא התחייבות
פנייה ראשונית ללא התחייבות
נושא ראשי: מגזר חקלאי
יש בתמונה שני עיגולים
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף