כניסת עו"ד    רישום עו"ד

אשף המשפט אשף המשפט
"כל הנושאים בלחיצה אחת"
המתן בבקשה

סיוע משפטי בהתנדבות למעסיקים שספגו פגיעה כלכלית בעקבות המלחמה

ידיעה חדשותית: 11/02/2024

עורכי דין - מידע משפטי: דיני עבודה - ייעוץ משפטי ראשוני בהתנדבות למעסיקים - מלחמת חרבות ברזל - יחסי עובד מעביד - מעסיק בזמן מלחמה - תום לב - חוקי עבודה

שלח שאלתך לכותב המאמר
שלח שאלה בנושא לעורך דין
בתמונה יש עיגול אחד
סיוע משפטי בהתנדבות למעסיקים שספגו פגיעה כלכלית בעקבות המלחמה
מאת: איאן יפה
סיוע משפטי ראשוני בהתנדבות בדיני עבודה למעסיקים שספגו פגיעה כלכלית בעקבות המלחמה, מאת עו"ד איאן יפה

 כעורך דין שמתמחה בדיני עבודה קיבלתי לא מעט פניות ממעסיקים שפונים אלי מאז פרוץ המלחמה מלחמת חרבות ברזל על המולדת בחודש 10/2023.

מעסיקים אלו ניצבים בפני דילמות קשות: מחד חייבים הם לציית לחוקי העבודה בכל הקשור לאיסור על פגיעה בתנאי עבודתם של עובדיהם כתוצאה מהמלחמה - עובדים ועובדות אשר יצאו למילואים (ובני/ות זוגם שעליהם הוטל כל ניהול הבית), מאות עובדים ועובדות שאחיהם שהתפנו מבתיהם בדרום ובצפון. ברור כי מעסיקים אלו לא רוצים לפגוע בעובדים באופן כללי, וקל וחומר בעובדים ובעובדות שהושפעו מהמלחמה וללא היסוס שירתו את המדינה. 
מצד שני המלחמה הביאה עימה הרבה אתגרים כלכליים על המשק הישראלי, ועסקים שונים נאלצים להיערך ובהתאם. לעיתים אילוצים אלו כוללים שינויים מבניים וכן צמצום בכוח אדם. 

ברור כי על מעסיקים לנהוג בתום לב ובנפש חפצה כאשר באים הם לצמצם בכוח האדם, ולנקוט במשנה זהירות במקרים שבהם מדובר באנשים שכאמור לעיל מצבם השתנה בשל המלחמה. 
ככל הנראה, אתגרים אלו הולכים להיות מנת חלקנו בחודשים ואף בשנים הבאות. 
עמדתי הינה כי בנוסף לציות מלא לחוקי העבודה במדינה על מעסיקים לנהוג בחוכמה ולשאוף להגיע לפתרונות עם עובדיהם שמספקים את שני הצדדים. 

עורכי דין שמתמחים בדיני עבודה כמוני יכולים להוות גורם חשוב בהגעה לפתרונות הולמים בעת משבר ושינויים במקומות עבודה. לא רק שנוכל למנוע טעויות משפטיות, אלא שבדרך של חשיבה עצמאית מחוץ למערכת (של אותו עסק) ומתוך ניסיון של שנים רבות של משא ומתן (קיבוצי ופרטני), אני וחבריי למקצוע יכולים להוות עזר חשוב בפתרון לאותן בעיות ומשברים במקומות עבודה, שנולדו בעקבות המלחמה.

כעורך דין שעוסק בדיני עבודה במשך 25 שנה, חשוב לי בעת הזאת לסייע למעסיקים שבשל המלחמה ספגו פגיעה כלכלית קשה וכן עובדיהם - הכל כדי לפתור יחד בעיות. לכן אני מציע סיוע משפטי ראשוני בדיני עבודה בהתנדבות.
כדי למנוע אי נעימות יצוין ויודגש כי האמור לעיל חל על יעוץ משפטי ראשוני בלבד.
הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
עורכי דין
  • מידע משפטי - מאמרים טיפים וחדשות
  • תנאי שימוש
  • הצהרת נגישות
  • יצירת קשר
  • אינסטגרם      אינסטגרם
    © כל הזכויות שמורות מערכת מידע משפטי - law-info
    אל ראש הדף